TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI
1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo masrafı  alınmayacaktır. Diğer kargo ücretleri müşteriye aittir.
4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 
5.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu ile birlikte teslim edilir.
6- Ürünü satın aldıktan sonra, ürün postaya verilmeden cayma hakkı bulunmaktadır. Postaya verilen ürünlerde cayma kabul etmiyoruz. Ürün elinize eksiksiz geçtiğinde, iade hakkı da bulunmamaktadır.
SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 
Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 
10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , kargo teslimden sonra cayamaz, iade edemez. 
CAYMA HAKKI:
YESİMKALEWORLD aksesuar ürünleri kontrol edilerek ve her yönden fotoğrafları paylaşılarak gönderildiğinden cayma ve iade kabul edilmemektedir.
Buna rağmen bir sorun yaşanırsa iletişim adresleri:
ŞİRKET 
ADI/UNVANI: YEŞİM KALE TEKSTİL VE EV AKSESUARLARI TASARIM VE PAZARLAMA FİRMASI
ADRES:Sultantepe Mah.Hızal sok.No:7/5 Üsküdar-İstanbul Türkiye
TEL:+90 216 492 34 62
ÖDEME VE TESLİMAT
 Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, .
YAPI VE KREDİ BANKASI KADIKÖY ŞUBESİ (006)
YEŞİM KALE WORLD HSB. TR68 0006 7010 0000 0052 2699 43
Ödemeniz yapıldığı tarihten itibaren en erken bir gün, en geç üç gün içinde siparişiniz faturasıyla birlikte kargoya verilecektir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR